زمانی که بار اول حدود 6 سال پیش وبلاگ آموزش تجارت الکترونیک را راه اندازی نمودم قصد داشتم تا تجربیاتی را که از شغلم بعنوان مسئول تجارت خارجی یک شرکت داشتم با دیگران در میان بگذارم، در آن موقع با حرارت و اشتیاق هر چه میدانستم و هر چه می آموختم بلافاصله بر روی وبلاگ قرار میدادم و مطالبی که مینوشتم آموزش تجارت به کمک اینترنت بود یا همان تجارت اینترنتی. در همان زمان و بعد ها که به خدمت سربازی رفتم و بعد از آن که شغل دیگری را اختیار کردم و از محیط تجارت عملا بدور افتادم تصمیم گرفتم تا موضوع این وبلاگ تغییر نکند لذا مقالانی را از اینترنت جمع آوری کردم و در کنار نوشته های خودم در وبلاگ منتشر کردم. در این میان ارزشمند ترین مقاله (تجارت الکترونیک (درس اول تا دوازدهم)) مربوط به مقاله ای از سایت persianlean  بود که آن روزها بعنوان یک سایت آموزشی فعالیت میکرد و نویسنده مقاله هم آقای سعید حاجبی بود. من دروس این سایت را همزمان با انتشار با درج لینک و لوگوی سایت به وبلاگ خود اضافه میکردم و این کار در عرف (اضافه کردن مطالب با ذکر منبع) کاری عادی و بدون مشکل بود.

بعدها که سایت پرشین لرن تعطیل شد لوگوئی که در زیر مطالب از آن سایت وجود داشت بطور خودکار حذف شد لذا اینطور القا گردید که مطلب منتشر شده نوشته شخص من هست، چیزی که من هیچوقت مدعی آن نبوده و نیستم و از اینکه مطلبی نوشته دیگری را به خودم نسبت دهم متنفرم. در همان روز ها سایتی با نام IrAsp.net شروع به فعالیت نمود و از من درخواست کرد تا مطالبی در باره تجارت الکترونیک بنویسم تا بصورت e-book منتشر کند، من مطالبی را آماده میکردم و شخصا بر روی سایت آپلود میکردم اما مسئول محترم سایت بدون مشورت با شخص من آن قسمت از نوشته های من در IrAsp.net را به همراه مقاله persianlearn در یک فایل pdf بعنوان e-book منتشر کرد و در بالای آن هم نوشت مدرس: سید حسام میرنظامی.

امروز که در اینترنت سرکشی میکردم متوجه شدم این فایل در تعداد زیادی از سایتها و حتی بر روی سی دی بطور گسترده منتشر شده و همه جا اسم من بعنوان نویسنده تمام مطلب ذکر گردیده! لذا تصمیم گرفتم این مطلب را بنویسم و رسما اعلام کنم نویسنده بخش اعظم این کتاب الکترونیکی من نیستم و آن مطلب همانطور که در پایان کتاب الکترونیکی هم ذکر شده از منبع پرشین لرن برداشته شده است که متاسفانه دیگر فعال نیست.

لذا یک بار دیگر اعلام میکنم مطالب درج شده در  وبلاگ آموزش تجارت الکترونیک بجز آنهائی که منبعی برای آنها ذکر شده از جمله تجارت الکترونیک (درس اول تا دوازدهم) همگی نوشته و یا ترجمه شخص خودم میباشد و مابقی آنها مربوط به نویسندگان دیگر است که از سایتهای دیگر استخراج و جمع آوری شده و برای علاقمندان در این وبلاگ گردآوری شده است.