دایرکتوریها و مراکز خدمات تجاری در اینترنت

دایرکتوریها و مراکز خدمات تجاری در اینترنت

(قسمت اول: مقدمه)

با سلام.

در اینترنت سایتهایی وجود دارند که جهت راحتی بیشتر برای جستجوی کالاها و یا شرکت ها خدمات ارائه می دهند. این سایتها بهترین محل برای معرفی شرکت و محصولات می باشند و البته بهترین محل جهت یافتن شرکتها و کالاها برای خرید.

افراد و شرکتهای فراوانی در اینترنت این دایرکتوری ها را بعنوان محلی برای کسب درآمد توسعه داده اند، چون در کنار خدمات رایگانی که ارائه می دهند حجم زیادی از تبلیغات را نیز نمایش می دهند اکثر این سایتها برای ثبت نام کامل و ارائه اطلاعات محصولات شرکت شما از شما پول درخواست می کنند اما جهت درج اطلاعات مختصر مثل نام و زمینه کاری تلفن و فاکس، خدمات رایگان ارائه می دهند. اما در این میان سایتهایی وجود دارند که با وجود معروفیت جهانی خدمات رایگان تقریبا کامل ارائه می کنند و حتی محصولات شما را نیز جهت معرفی در سایت خود قرار می دهند البته برای سرویس رایگان خود محدودیتهایی نسبت به سرویسهای فروشی خود در نظر می گیرند

نقطه قوت اکثر این دایرکتوری ها خدمات کامل جهت خرید کالا می باشد. حتی در بعضی از آنها شما قدرت آنرا خواهید داشت تا برای خرید یک کالا آگهی بدهید و سپس سایت این آگهی را در روی سایت خود قرار می دهد و حتی برای سایر اعضای خود توسط E-Mail ارسال می کند. این آگهی حتی در موتورهای جستجو هم قابل دسترسی است. بعد از یک روز کاری حجم زیادی از E-Mail و فاکس را از طرف فروشندگان کالاهای مورد نظرتان دریافت خواهید کرد. حالا دیگر نیازی نخواهید داشت تا به دنبال کالای مورد نظر جستجو کنید بلکه شرکتهای تولید کننده خودشان به سراغ شما خواهند آمد و به معرفی خود و محصولاتشان خواهند پرداخت.

این سایتها و دایرکتوری ها در کشورهای جنوب شرقی آسیا و آمریکا برد خوبی دارند و اکثر خریداران و فروشندگان برای خرید و فروش کالاهای خود به این سایتها مراجه می کنند.

در کشور خودمان هم سایتهایی بدین منظور راه اندازی شده اند اما اکثر آنها قابلیت اضافه کردن نام شرکت را ندارند و اطلاعات اکثر آنها به علت کهنگی غلط است اما در میان آنها سایتهایی وجود دارند که بعلت وابستگی به مرکز توسعه صادرات و اتاق بازرگانی اطلاعاتشان به روز و قابل استفاده می باشد.

من در این وبلاگ در قسمت سایتهای برگزیده تعدادی از این سایتها و دارکتوری ها (داخلی و خارجی) را لیست کرده ام و شما می توانید برای آشنایی مقدماتی سری به آنها بزنید اما در مطالب بعدی معرفی تعدادی از بهترین این سایتها و روش ورود اطلاعات به آنها را برای شما خواهم نوشت.

 

/ 0 نظر / 29 بازدید