گام پنجم - دریافت پروفرما

بسیار خوب، امروز دوباره فرصت نوشتن پیدا کردم، البته روزهای قبل هم بیکار نبودم، ایجاد یک سری تغییرات در تمپلیت وبلاگ و هچنین اضافه کردن یک سری لینک به قسمت سایتهای برگزیده، کارهای مهمی بود که در این مدت بر روی وبلاگ انجام گرفت.

البته مدیران سایت هم ابزار های بیشتر و جالبی برای ایجاد یادداشتهای جدید در اختیار قرار داده اند که سعی می‌کنم از اونها بهترین استفاده رو ببرم.

 

 

دریافت پروفرما (Proforma Invoice) یا پیش فاکتور:

بعد از گرفتن مظنه قیمت و اطلاعات دیگر مورد نظر و احتمالا دریافت و تست نمونه کالا اگر قیمت و شرایط کالا مورد نظر و علاقه شما واقع شد در مر حله بعد باید از فروشنده درخواست پروفرما یا پیش فاکتور نمایید.

یک پیش فاکتور کامل باید شامل موارد زیر باشد:

 1. مشخصات کامل فروشنده (همراه با آدرس، شماره تلفن و فاکس)
 2. مشخصات کامل خریدار (همراه با آدرس، شماره تلفن و فاکس)
 3. مشخصات کامل کالا
 4. قیمت واحد کالا - قیمت فوب FOB - مبلغ کرایه حمل
 5. مقدار، وزن، تعداد و نوع بسته بندی کالا
 6. نام کشور ذینفع (فروشنده) و نام کشور تولید کننده کالا
 7. نام کشور مبدا حمل، محل بارگیری، وسیله حمل و مدت حمل
 8. نام ارز مورد معامله و نحوه ژرداخت وجه کالا
 9. نام مرز ورودی و گمرک مقصد
 10. شماره و تاریخ صدور پروفرما و امضاء آن بهمراه تاریخ انقضاء
 11. درج شماره استاندارد یکی از استاندارد های مورد قبول موسسه استاندارد ایران و اعلام انطباق کالا با استاندارد مذکور در مواردی که کالا مشمول فهرست استانداردهای وارداتی اعلام شده می‌باشد.
 12. ارائه ترجمه رسمی پروفرماهای غیر از زبان فارسی و انگلیسی
 13. ارائه کاتالوگ جهت ماشین آلات و بعضی از کالاهای مصرفی که مشخصات کالا در پروفرما گویا نباشد و بروشور و آنالیز برای بعضی کالاهای شیمیایی
 14. اعلام فروشنده مبنی بر ارسال شماره سریال برخی لوازم خانگی بهمراه اسناد حمل
 15. در مورد اجناسی که بصورت مستعمل وارد می‌شود باید کلمه مستعمل در پروفرما درج شود.

از این پیش فاکتور باید بعدا جهت ثبت سفارش جهت واردات کالا استفاده نمائید، بنابر این دقت کنید که پیش فاکتور دریافتی حتما شامل موارد فوق باشد.

همانطور که دیدید، پیش فاکتور قیمت نهایی کالات را شامل می‌شود و در صورتی که انتظار قیمت پایین تر و تخفیف بیشتر را از فروشنده دارید می توانید دوباره از او درخواست کنید.

/ 1 نظر / 198 بازدید
سجاد موسوی

با سلام خدمت شما ما گروه تجاری بازرگانی asm هستیم در صورت تمایل در تبادل لینک در وبسایت رسمی ما لطفا با ما تماس حاصل فرمایید با تشکر مدیر اجرایی